Haloterapia w saunie solnej - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Haloterapia w saunie solnej
Specyficzną odmianą sauny jest tzw. sauna solna. Jest to rodzaj sauny suchej, ale wykorzystuje się w niej duże bryły soli kamiennej.

To bardzo dobre rozwiązanie dla osób ze schorzeniami układu oddechowego.

Problemy z tchawicą, gardłem, krtanią czy wreszcie płucami i oskrzelami – to właśnie najbardziej typowe przypadki chorób, przy których wskazana jest kuracja w tego rodzaju pomieszczeniu.Pobyt w saunie solnej to właściwie rodzaj inhalacji (fachowo nazywa się ten rodzaj leczenia haloterapią).

Lekka para wodna (wciąż mamy do czynienia z wilgotnością powietrza ok. 10%), którą oddychamy w tym pomieszczeniu, sprawia że we wdychanym przez nas powietrzu znajdują się drobinki soli, która ma silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.


Przebywając w saunie solnej chłoniemy minerały, znajdujące się w soli takie jak: jod, brom, wapń, czy magnez. Pierwiastki te odgrywają dosyć istotną rolę w profilaktyce zapalenia gardła, krtani, oskrzeli i płuc, a także alergii.

Haloterapia w saunie solnej działa w sposób naturalny, w zgodzie z organizmem, stopniowo go wzmacniając i nie powodując ryzyka działań niepożądanych – jak to bywa w przypadku środków farmakologicznych.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękujemy za dodanie komentarza.