Stosowanie kąpieli aromaterapeutycznych
W celu uzyskania optymalnych efektów działania olejków lotnych, kąpiele aromaterapeutyczne należy stosować 2-3 razy w tygodniu. Kąpiel jest bardzo przyjemnym sposobem korzystania z olejków eterycznych. Esencje aromatyczne słabo się rozpuszczają w wodzie; większość z nich ma tendencję do utrzymywania się na jej powierzchni. Istnieje kilka mniej lub bardziej skutecznych technik ułatwiających ich rozproszenie. Pierwsza polega na energicznym mieszaniu wody, ale na ogół warstwa olejku pozostaje na powierzchni i przykleja się do skóry. Można posłużyć się produktami powierdzchniowo czynnimi, jakimi są niektóre mydła w płynie. Zdarza się jednak, że po ich dodaniu do wody powstaje obfita piana, drażniąca skórę.
Mieszamy 10 – 15 kropli olejku eterycznego z dwiema łyżkami miodu i całość mieszamy w kąpieli. Jeśli mamy suchą skórę możemy zmieszać olejek z olejem bazowym (np. oliwa z oliwek, olejek jojoba lub migdałowy), który dodatkowo nawilży i natłuści skórę.
Możemy również wymieszać olejek z 2-4 łyżkami soli morskiej.W przypadku olejków cytrusowych, dawkę zmniejszamy do 2-4 kropli na wannę wody.
Przygotowanie do kąpieli aromaterapeutycznej
Przed zabiegiem należy wziąć prysznic, gdyż leczniczą kąpiel aromaterapeutyczną stosujemy na umyte ciało. Podczas kąpieli nie stosujemy żadnych środków pieniących ani myjących. Silne zapachy kosmetyków (mydeł i płynów do kąpieli) mogą zakłócać działanie terapeutyczne olejków eterycznych. Natomiast piana z kosmetyków może zaburzyć ulatnianie się cennych substancji z olejków lotnych. Przygotowana kąpiel powinna być ciepła, ale nie gorąca. Temperatura wody nie powinna przekraczać 38 stopni. Zbyt wysoka temperatura może zintensyfikować działanie olejków lotnych, co mogłoby się skończyć podrażnieniem skóry lub alergią.
Po kąpieli, która powinna trwać 15-30 minut, delikatnie osuszamy ciało ręcznikiem.
Nie jest to nic trudnego. Warto sobie zafundować od czasu do czasu taką kąpiel
OdpowiedzUsuńhhttps://krzemien.com.pl/news/wanna-z-drzwiami-szklanymi