Ganbanyoku - Sauna Skalna - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Ganbanyoku - Sauna SkalnaW/g statystyk Japończycy korzystają z Sauny Skalnej raz w tygodniu. Oczyszcza ona ciało pod względem biologicznym, a doskonale wpływa na umysł, emocje i psychikę. Ma ona doprowadzać do harmonii ze sobą i światem.

Kamienie pochodzenia wulkanicznego, wielkości ludzkiego ciała są umieszczane na podłodze i podgrzewane ( w Europie kamień to granit ). Saunujący pod przykryciem leżą, kiedy ich ciało stopniowo podgrzewa się. To właśnie Ganbabyoku.  Saunowanie skalne.

Japońska filozofia życia jest bardzo bliska naturze – ludzie obserwują przyrodę i naśladują zachowania zwierząt. Podobno ten rodzaj leczniczej sauny kilkaset lat temu odkryły wojska samurajskie na wyspie Hokkaido. Poranieni i wyczerpani po stoczonej bitwie wojownicy ukryli się wysoko w górach. I tam zobaczyli stado makaków, które wygrzewało się w ciepłych źródłach i na kamieniach. Samurajowie postąpili podobnie. Okazało się, że ich rany zaczęły się szybko goić, a organizmy regenerować. Ganbanyoku do tej pory w Japonii uważane jest za fenomen.Temperatura kamieni wulkanicznych jest nieco wyższa niż temperatura naszego ciała - ma ok. 40 stopni. Dzięki temu kontakt z nimi jest przyjemny i odprężający, a organizm poci się na zupełnie innym poziomie niż zwykle. Pot, który wychodzi z nas w klasycznej saunie lub podczas wysiłku fizycznego, to jest pot zewnętrzny wraz z którym tracimy sporo minerałów. 
A w Ganbanyoku wychodzi z nas pot głębszy – perłowy, który jest bezwonny i bardzo odżywczy dla skóry. Tego potu dobrze jest nie spłukiwać, a najlepiej się nim nasmarować, bo odżywia skórę. W tych warunkach organizm wydziela substancję, która działa na nas odmładzająco. Zdarza się, że tego potu jest bardzo dużo, ale bywa też zupełnie odwrotnie. Każdy reaguje inaczej. Osoby, które podobno mają wiele blokad emocjonalnych, nie pocą się. Muszą one  do Ganbanyoku przyjść kilka razy. I jest to dla nich sposób pozwolenia sobie na psychiczne odreagowanie.Ganbanyoku to także regeneracyjny zabieg dla kobiet po porodzie – w tym czasie jest to szczególnie ważne, żeby zapewnić organizmowi stopniowy powrót do równowagi. Wszystkie zranienia i blizny, też na emocjonalnym poziomie, potrzebują się wygoić, a sauna japońska w naturalny sposób to wspomaga. Przyspiesza ten proces, ale nie robi tego kosztem forsowania organizmu. Odbywa się łagodnie i jednocześnie na wielu płaszczyznach – fizycznej, emocjonalnej i duchowej.
Razem z korzystaniem sauny można zamówić japoński masaż shiatsu. Wskazane jest wykonać go bezpośrednio na łóżku kamiennym w trakcie seansu. Na gorących kamieniach z powodzeniem saunujący ćwiczą jogę lub medytują. Ganbanyoku postrzegane jest jako terapetyczny, holistyczny zabieg.

Jedno z Ganbanyoku zbudowano w warszawskim Uzdrowisku Miejskim- Studio Sante. Dzięki Studio Sante powstało i kolejne - Studio Ovo - Holistyczne Centrum Zdrowia. Zainstalowano tam specjalne kamienne łóża z czarnej kamionki wulkanicznej Kyobyshi do Ganbanyoku.


opracowała Xenia.B


3 komentarze:

 1. Widzę iż jedno sprostowanie (wysłane prywatnie do Pani Sylwi) nie pomogło rozwiązać problemu do końca. Nie chciałem być po raz kolejny posądzony o hejt, jak widać trzeba pisać publicznie.
  Studio Ovo, to poprzednik Studia Sante https://www.sante.pl/.../ovo-studio-zmienia-sie-studio.../

  W poprzednim tekście było również napisane, że Ganbanyoku jest tylko w Studio Sante co też nie jest prawdą.
  W Warszawie jest jeszcze Lewitarium http://www.lewitarium.pl/kontakt
  A w Gdańsku Projekt Odnowa.Com http://www.agataorlowska.pl/

  Oczywiście służę swoją wiedzą i zdolnością szukania informacji.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Przemku,

  Dziękuję za cenne informacje, które są doskonałym uzupełnieniem treści artykułu.

  Moja publikacja zawiera moją subiektywną opinię. Zachęcam Cię do podzielenia się swoją wiedzą i przesłania swej rekomendacji ośrodków, o których wspominasz w komentarzu. Z przyjemnością opublikujemy Twoje opinie.

  Formularz kontaktowy znajdziesz w zakładce kontakt.

  Podrawiam w imieniu własnym i całego Zespołu Redakcyjnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Saun Ganbanyoku w Polsce jest coraz więcej. Na prawdę super sprawa i polecam każdemu. Na śląsku polecam Salona Floatingu w Tychach tam również znajduję się Sauna Ganbanyoku (sauna skalna) www.float.tychy.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.