Jak przygotować mieszankę olejków do sauny - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Jak przygotować mieszankę olejków do sauny

Jeśli lubisz regularnie korzystać z sauny , będziesz w pełni świadomy korzyści energetyzujących i oczyszczających jakie dają olejki eteryczne. Aby wspomóc proces detoksykacji zachęcamy do przebywania w saunie, pomocne jest użycie mieszanki olejków do sauny, którą można wylać na węgle sauny wraz z wodą. Zapach, który będzie emitowany, zwiększy przyjemność spędzania czasu w saunie.
Uzyskaj jeden lub więcej olejków eterycznych, które są uważane za korzystne do stosowania w saunie. Należą do nich np.lawenda, sosna, grejpfrut, eukaliptus, limonka, rozmaryn, cytryna i brzoza.
Metoda pojedyncza: jeśli używasz tylko jednego olejku eterycznego, umieść 3-4 krople pożądanego olejku eterycznego w wiadrze z wodą przeznaczonym na gorące węgle. Teraz jest gotowy do dodania do węgli sauny.
Metoda mieszana: jeśli tworzysz specjalną mieszankę, która uwalnia kilka zapachów olejków jednocześnie, postępuj zgodnie z sugerowanymi olejkami powyżej i utwórz mieszankę. Jedna energetyzująca i odtruwająca mieszanka to:

  • 3 krople sosny
  • 3 krople rozmarynu
  • 4 krople limonki
  • 8 kropli grejpfrutaEksperymentuj z własnymi mieszankami, używając sugerowanych olejków eterycznych powyżej, pod warunkiem, że masz pewność mieszania. W razie wątpliwości co do ilości poproś dostawcę olejku o poradę lub przeszukaj zaufaną instrukcję aromaterapii. Jeśli nie masz pewności z jakiegokolwiek powodu, trzymaj się jednego dodatku olejku eterycznego. Do dowolnej mieszanki dodawaj tylko 3-4 krople powstałej mieszanki na wiadro wody na raz.Usiądź, zrelaksuj się i oddychaj głęboko...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.