Sauna infrared - pielęgnacja i terapeutyka - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Sauna infrared - pielęgnacja i terapeutykaSauna infrared to inaczej sauna na podczerwień. To sauna nowej generacji - dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii możemy korzystać z sauny szybciej i w niższej temperaturze.
Łagodzenie wielu objawów chorobowych i bólu oraz efektywna rekonwalescencja osób poddanych naświetlaniom podczerwienią, stały się inspiracją do szerszego wykorzystania tego ciepła w technologii systemów termicznych, w termicznych kabinach infrared.

Sauna infrared przypomina wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różni się od nich zastosowanym źródłem ciepła. Zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Niższa temperatura wewnątrz kabiny (30-60°C) pozwala korzystać z niej także osobom starszym i z kłopotami z krążeniem. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o około 40%.
W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu, czy szybkiej gry w tenisa. Kabina działa upiększająco i oczyszcza organizm z toksyn. W cieple infrared wraz z wodą wydalane są zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.

Szybsze pod wpływem IR krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się, przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę oraz złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej redukuje cellulitis, przywracając skórze młodzieńczą jędrność, jędrność także zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i blizn.Działanie terapeutyczne i kosmetyczne


Odchudzanie- podczas jednej 30-minutowej sesji, wyposażonej w dobrej klasy promienniki spala się trzykrotnie więcej kalorii (do 900 kalorii), niż w trakcie intensywnego 10-kilometrowego biegu.

Detox- skuteczna penetracja fali IR w trakcie procesu pocenia powoduje oczyszczanie organizmu (pozbywanie się nadmiaru tłuszczu, cholesterolu, kwasów i metali ciężkich oraz związków toksycznych).

Lifting skóry- działanie fali IR wpływa korzystnie na usuwanie martwego naskórka, opóźnia proces starzenia się, redukuje cellulit. Dodatkowo zastosowanie skoncentrowanych naturalnych olejków działających w niższych temperaturach sprawia, że skóra staje się jak u niemowlaka. Oczyszczona skóra łatwiej wchłania dobroczynne właściwości zawarte w balsamach i kremach (kuracje odmładzające, przeciwzmarszczkowe).

Przeziębienia- fala IR wpływa korzystnie na efekty leczenia pierwszych objawów grypy i przeziębienia, a także skutecznie leczy przewlekłe zapalenie zatok.

Rozgrzewka- penetracja fali IR stanowi doskonałą rozgrzewkę przed masażami, zabiegami rehabilitacyjnymi oraz ćwiczeniami sportowymi.

Kontuzje- są zalecane przez lekarzy w leczeniu schorzeń aparatu ruchowego.

Zakwasy- osobom, które ćwiczą nieregularnie lub źle oceniły swoje możliwości pozwala łagodzić uciążliwe bóle mięśniowe.
Stres- działanie fali podczerwonej w połączeniu z koloroterapią i ulubioną muzyką wpływa korzystnie na zmniejszenie napięć stresowych, bezsenność oraz poprawę samopoczucia.

Komfort termiczny- fala IR stymuluje temperaturę wewnątrz organizmu-eliminowanie efektu przenikliwego zimna, dreszczy lub tzw. zimne stopy.
Działanie lecznicze

Pleców- wywołane stresem, przemęczeniem, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową

Stawów- spowodowane intensywnym wysiłkiem lub urazami

Pochodzenia zapalnego- niedokrwiennego i nerwobóle

Zmiany skórne- towarzyszące oparzeniom, owrzodzeniom, trądzikowi

Menstruacyjne i menopauzalne- wywołane skurczem narządów lub spowolnionym metabolizmem
Uwagi i przeciwwskazania

Nie powinno się korzystać z kabiny IR bezpośrednio po kąpielach słonecznych lub naświetlaniach sztucznymi źródłami UV np. solaria (możliwość wystąpienia opóźnionych działań ubocznych).

Osoby starsze, dzieci, chorzy z przewlekłymi chorobami układu krążenia  zawsze powinny zasięgnąć porady lekarskiej (niebezpieczeństwo przegrzania).

W przypadku utrzymywania się rumienia skóry więcej niż dzień lub wystąpienia przebarwień czy odbarwień skóry w trakcie regularnych naświetlań IR, nie można ich kontynuować. Zaleca się konsultację lekarza (możliwość wystąpienia rumienia przewlekłego).

Osoby zażywające leki zmieniające odczucie bólu lub wpływające na gospodarkę cieplną (leki psychotropowe, barbiturany, leki moczopędne, betablokery, leki antyhistaminowe i inne) nie powinny korzystać z kabiny (możliwość przegrzania, nagła śmierć). Dotyczy to także osób z chorobą Parkinsona, SM, neuropatią cukrzycową, LED czy hemofilią.

Nigdy nie powinno się korzystać z naświetlań w kabinie po spożyciu alkoholu (główna przyczyna śmierci w saunie).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.