Biosauna - relaks i odnowa biologiczna - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Biosauna - relaks i odnowa biologicznaBiosauna to rodzaj sauny suchej. Jest wyłożona drewnem z kanadyjskiego świerku o szczególnie przyjemnym zapachu. Temperatura w biosaunie utrzymuje się na poziomie około 70° C, razem z parą (w zależności od polewania pieca z kamieniami wodą) zwiększa się też wilgotność powietrza. W biosaunie pocimy się o wiele szybciej i komfort przebywania w niej jest większy. Zalecany czas saunowania – 15 minut.

Seans w biosaunie daje głębokie odprężenie fizyczne i psychicznie. Wycisza umysł, niweluje negatywne emocje i obniża napięcie nerwowe w ciele. Koi zmysły i wprowadza w dobry nastrój. Ma działanie odmładzające i relaksujące, regeneruje organizm i likwiduje uczucie zmęczenia. Ciepłe powietrze biosauny korzystnie działa na drogi oddechowe. Rozluźnia mięśnie, zmniejsza bóle stawów i bóle reumatyczne. Ponadto, reguluje ciśnienie, poprawia wydolność i sprawność układu krążenia.

Seans na początku ma działanie pobudzające, po czym następuje głębokie rozluźnienie. Biosauna to znakomita propozycja dla osób, które wolą łagodniejsze warunki saunowania niż w saunie fińskiej i mniejszą wilgotność niż w łaźni parowej. Seans jest polecany dla kobiet, osób starszych, mających nadciśnienie oraz nadwrażliwość naczyń krwionośnych. 

Naturalne olejki eteryczne stosowane w biosaunie rewitalizują, odprężają oraz inhalują układ oddechowy. Posiadają szeroki wachlarz właściwości - od rozgrzewających poprzez odkażające, bakteriobójcze, przeciwwirusowe czy przeciwzapalne. Pobudzają układ odpornościowy, poprawiają krążenie, poprawiają nastrój. Mają również swoiste właściwości, np.
  • sosnowy – łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych
  • lawendowy – uspokaja, likwiduje ból głowy
  • z drzewa herbacianego – łagodzi objawy trądziku, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze
  • pomarańczowy – uspokaja i relaksuje, łagodzi skutki stresu, ma działanie oczyszczające
  • rumiankowy – łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, wycisza i relaksuje

Biosauna łagodnie oczyszcza i wygładza skórę. Poprawia elastyczność i koloryt cery, poprawia ukrwienie komórek. Znakomicie sprawdza się w przypadku osób mających skórę wrażliwą. Po seansie nabiera ona elastyczności i jędrności, wygląda młodziej i bardziej świeżo. Seanse w biosaunie korzystnie wpływają na działanie układu hormonalnego. Redukują zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia hormonalne okresu dojrzewania, dolegliwości klimakterium. Poprawiają nastrój i podnoszą witalność organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.