Sauna na alergię - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Sauna na alergię




Wiosną nasilają się obiawy dolegliwości u alergików. Okazuje się, ze antidotum może okazać sie pobyt w saunie.


Alergie oddechowe

Przy astmie, sauna pomaga naszemu organizmowi w zwiększeniu odporności, co jest szczególne ważne dla osób z alergią wziewną. Wówczas pomocna jest sauna parowa z temperaturą min. 80 st. C.

Sauna jest najlepsza dla alergików z alergią oddechową, co wykorzystują od lat sanatoria (m.in. w Ciechocinku, Busku-Zdroju, Cieplicach, Dusznikach Zdroju, nadmorskich Dąbkach, w Gdyni, Goczałkowicach, Horyńcu Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Kołobrzegu, Kudowie Zdroju, Lądku, Mielnie, Nałęczowie, Niechorzu, Polanicy, Połczynie Zdroju, Solcu Zdroju, Sopocie, Stegnie, Świeradowie Zdroju, Ustroniu i Zakopanem czy w kopalni w Bochni).

Sauna jest jednak rozwiązaniem najlepszym przy łagodniejszych objawach astmy – oskrzelowej w okresie remisji i pełnej wydolności krążeniowo-oddechowej, nie wymagającej stosowania leków.





Alergie skórne

Choć w wielu regulaminach korzystania z sauny widzimy wyraźne zakazy korzystania z niej przez osoby cierpiące na alergie i choroby skóry (szczególnie w zakresie higieny) to niektórym alergikom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry pobyt w saunie pomaga – tak, jakby organizm oczyścił się i objawy następnego dnia słabną. Tu reakcja skory jest podobna jak przy trądziku.

Sauna jest oficjalnie wskazana jednak jedynie przy takim rodzaju alergii skórnej jak świerzbiączka, neurodermit, pokrzywka neurogenna czy niektórych suchych egzemach.

Niektórzy alergicy uskarżają się na opuchliznę oczu po pobycie w saunie, długotrwałą i silną. A zatem na pierwszy pobyt w saunie warto zaplanować wizytę na krótki okres czasu i w temperaturze raczej nieprzekraczającej 100 st. W przypadku dobrej tolerancji organizmu można oczywiście zwiększyć częstotliwość i długość przebywania w saunie, a może nawet temperaturę wnętrza.



3 komentarze:

  1. Jeśli chodzi o łzawiące oczy przez alergię to nic przyjemnego. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzą się krople do oczu DBAM O OCZY. Łagodza objawy alergii, są dostępne bez recepty i nie podrażaniają oczu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczy zazwyczaj łzawią od kryształków mięty które sauna mistrz posypuje na gorące kamienie. Czasem też od olejku eukaliptusa.

      Usuń
  2. Alergia to niestety często katar, zastawiony nos, trudności z oddychaniem. Poza lekami alergicznymi można próbować pozbyć się wydzieliny z pomocą irygacji, na https://www.mamynosa.pl/zatoxin-rinse znajdziecie zestaw do takiego zabiegu. Można wykonywać takie płukanie bezpiecznie w domu, ważne aby zastosować odpowiedni preparat i końcówkę, stosować także zgodnie z instrukcją z opakowania.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.