Wynalazek, stworzony z miłości do sauny - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Wynalazek, stworzony z miłości do sauny

Ma 27 lat, jest pasjonatką saunowania i bizneswoman , która postawiła na innowacyjne rozwiązania w branży wyposażenia saun... Rozmawiamy z Juratą Krępuła, twórczynią marki i prezeską firmy Lugaah Sp. z o.o.


Klepsydra saunowa  


Szymon: Jesteś kobietą sukcesu, pomysłodawczynią innowacyjnego projektu, jakim jest podświetlana klepsydra do sauny. Jak narodził się tak ciekawy pomysł?


Jurata: Pomysł narodził się z własnej potrzeby, kiedy często w trakcie saunowania irytował mnie fakt, że z uwagi na zaciemnienie nie widać ile czasu pozostało do końca seansu. Wszelkie próby poszukania takiego produktu w Internecie skończyły się niepowodzeniem, dlatego postanowiłam sama go opracować. Na etapie kreowania koncepcji kancelaria patentowa zrobiła badania i potwierdziła mi, że nic takiego nie istnieje, stąd też uzyskałam ochronę na wzór przemysłowy.


Jak to się stało, że zaczęłaś korzystać z sauny? Skąd fascynacja saunowaniem?


W saunowanie wciągnął mnie mój partner, który uwielbia wszelkiego rodzaju rytuały saunowe. I faktycznie dałam się w to wkręcić  Saunowanie stało się u mnie nieodłącznym elementem w życiu codziennym. Tam choć na chwilę mogę zapomnieć o problemach codzienności i oddać się błogiemu relaksowi. Po saunie mój organizm lepiej funkcjonuje przez co wzmacnia się układ odpornościowy. A jak dodać do saunowania relaksacyjną muzykę, aromaty i klimat – jestem w raju 


Nowoczesna klepsydra XLUGAAH robi wrażanie. Zdradź naszym czytelnikom, jakie rozwiązania zostały zastosowane, przy konstrukcji takiego piaskowego zegara. Gdzie jest produkowana?


Sercem jest moduł LED z diodami marki OSRAM i wysokiej jakości elektroniką, zabezpieczony przesłoną ze specjalnego poliwęglanu odpornego na temperaturę, odbarwienia i odkształcenia. Szklana klepsydra z piaskiem wyprodukowana jest przez najlepszą niemiecką firmę specjalizującą się w sprzęcie laboratoryjnym. Obudowa to dwa elementy z drewna abachi, oba przygotowane na precyzyjnych frezarkach numerycznych. Całość wykończona dekoracyjnym frontem ze stali nierdzewnej. Bardzo ważny jest też montaż elementów -  to ręczna, rzemieślnicza praca z dopracowaniem naprawdę każdego szczegółu. Klepsydra jest produkowana w Polsce. Przy takim produkcie zależało mi na jak najwyższej jakości, dlatego na początku od razu odrzuciłam produkcję w Azji.


 Jak wszyscy wiemy, w saunie panują dość ekstremalne warunki. Jakich technologii użyto, by sprostać tak wymagającemu środowisku.


Szczegółowe parametry podzespołów są naszą tajemnicą, ale jesteśmy ich na tyle pewni, że dajemy 5 lat gwarancji


Czy taką klepsydrę można zamontować w każdej saunie?


Można ją zamontować w każdej saunie suchej. Jednak z uwagi na konieczność doprowadzenia zasilania do klepsydry łatwiej to zrobić gdy robimy nową saunę. W już istniejących obiektach może być to utrudnione, jednak mam już przypadki, gdzie produkt tak się spodobał, że po małej ingerencji elektryka z sukcesem udało się zamontować.


Juratą Krępuła - twórczyni marki XLugaah


Z pewnością wszyscy są ciekawi ile taka klepsydra kosztuje.


Cena detaliczna klepsydry wynosi 695,00zł. 


Gdzie można kupić produkty Twojej marki?


Grono dystrybutorów cały czas się powiększa, warto ich poszukać na naszej stronie www.lugaah.com Wszystkich zainteresowanych oczywiście zapraszam do współpracy.


W jaki sposób chcesz rozwijać swoją markę? Czy będzie ona wzbogacana również o inne produkty z segmentu saunowego, czy myślisz raczej o innych kierunkach?


Obecnie pracuję nad wprowadzeniem modelu, który nie będzie zasilany z sieci, tylko na wymienne lub umożliwiające ładowanie źródło zasilania. To dopiero tak naprawdę otworzy drogę do wszystkich istniejących saun. Jednak temperatury w okolicach 100 stopni nie ułatwiają rozwiązania tego problemy… 


 Czy ograniczasz się tylko do rynku polskiego, czy rozwijasz się również na arenie międzynarodowej?


Moim celem jest zostać rozpoznawalną marką na świecie.


Polska nie jest za dużym rynkiem, dlatego celem jest, aby klepsydra była dostępna w każdym kraju w Europie, szczególnie na rynku skandynawskim - skąd słynną sauny fińskie. W tej chwili rozpoczęliśmy współpracę z dystrybutorami z: Niemiec, Austrii, Belgii, Danii, Czech, Słowacji oraz oczywiście z Polski 


Jakie są plany na przyszłość młodej, ambitnej i dynamicznej Juraty 


Od pewnego czasu zaczynam spełniać się zawodowo i robię to co sprawia mi satysfakcję i przyjemność. Obecnie pracuje na stanowisku, gdzie zajmuję się szeroko pojętą księgowością i cały czas kształcę się w tym kierunku, aby zdobyć tytuł dyplomowanej księgowej. Rozwijam też własną działalność gospodarczą LUGAAH, która jest moim autorskim pomysłem - planem na przyszłość - bez jakichkolwiek ograniczeń. 


REKLAMA
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękujemy za dodanie komentarza.