Kawowy Peeling na trzy sposoby - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Kawowy Peeling na trzy sposoby




Dobroczynne właściwości kawy nie tylko pobudzą i dodadzą nam energii, gdy jesteśmy znużeni, ale zawarta w niej kofeina może mieć również pozytywny wpływ na ujędrnienie ciała oraz walkę z cellulitem! Peeling kawowy to rewelacyjny domowy kosmetyk, który warto wypróbować również podczas saunowania.




Mielona kawa  doskonale nadaje się na peeling do ciała

  • skutecznie złuszcza naskórek, wygładzając skórę i ujędrnia ją
  • kofeina zawarta w kawie pomaga zwalczać celullit
  • stymuluje krążenie krwi
  • poprawia koloryt skóry
  • cudownie pachnie, pobudza i poprawia samopoczucie




Podstawowe składniki peelingu kawowego


Bazą do peelingu kawowego  jest rzecz jasna kawa. Stosujemy kawę mieloną, którą uprzednio zaparzamy.  Do miseczki należy wsypać około pół szklanki kawy, zalać ją wrzątkiem tuż powyżej poziomu kawy, odczekać około 10 minut, a następnie odlać ewentualny nadmiar wody i gotowe! Do tak przygotowanej papki kawowej, można dodawać różne dodatki, np. ulubione olejki eteryczne, cynamon, imbir, sól morską, oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek. Peeling stosujemy pod prysznicem, masując nim ciało okrężnymi ruchami przez kilka minut, najlepiej raz-dwa razy w tygodniu. Aby wzmocnić antycellulitowe działanie kawy, papkę można przetrzymać nieco dłużej w miejscach dotkniętych cellulitem, owijając je folią spożywczą na około 20 minut. Następnie spłukać i umyć ciało. Ten domowy zabieg należy powtrzać co najmniej dwa razy tygodniu.


Sposoby przyrządzenia peelingu kawowego


Oto trzy wersje peelingu z kawy o różnych stopniach intensywności, wzbogacone o cukier, płatki owsiane i oliwę:



  • Kawa  brązowy cukier

Wersja mocno ścierająca, doskonale radząca sobie ze zrogowaciałym naskórkiem. Idealna do intensywnej walki z celullitem (ale uwaga na naczynka na nogach!), a także z problematycznymi okolicami łokci czy stóp. Do papki kawowej dodajemy około dwóch łyżek stołowych brązowego cukru. Ale uwaga, tak przygotowany peeling będzie miał dość silne działanie ścierające, więc nie jest on zalecany do skóry wrażliwej i/lub naczynkowej. Za to doskonale sprawdzi się przy tej nadmiernie zrogowaciałej, której przyda się intensywne złuszczanie. Aby nieco złagodzić jego moc, zamiast brązowego cukru, można wykorzystać biały cukier, którego mniejsze kryształki będą miały łagodniejsze działanie.





  • Kawa i płatki owsiane

Jest to delikatniejsza wersja peelingu, polecana do skóry normalnej i/lub wrażliwej - peelinguje oraz odżywia skórę. Kawowa papka, wzbogacona kilkoma łyżkami płatków owsianych, będzie miała łagodniejsze działanie złuszczające, połączone z właściwościami odżywiającymi i odświeżającymi skórę.



  • Kawa i oliwa z oliwek

Najłagodniejsza wersja peelingu kawowego, polecana nawet do skóry suchej, której przyda się delikatne złuszczenie oraz natłuszczenie, przywracające jej zdrowy wygląd i gładkość. Dwie-trzy łyżki oliwy z oliwek lub oliwki dziecięcej w połączeniu z peelingiem kawowym to rewelacyjny zabieg złuszczająco-natłuszczający, po którym skóra jest gładka, jędrna i odpowiednio nawilżona.






4 komentarze:

  1. Pani Sylwio, saunamistrzynio, wstępnie kawa i płatki owsiane w peelingu w edfie...sauna parowa jest b.ok.kawa mrozona też się przyda.pozdrawiam i się wpraszam.😗

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani Sylwio :) właśnie zagwarantowałam sobie zapach i jakość kawy marcepanowej - (nie) powiem - zniewala mnie :) Jej moc (takie-tam'strength') a kwasowość co najmniej acidity. Czy Pani (jako specjalistka) poleci mi do domowych saunowych zabiegów? Mam wątpliwości ... to,że zniewala to pewne, ale czy mnie nie powali? Muszę jeszcze trochę popracować do (wymarzonej!?) emerytury ... to prawda. Proszę o sugestie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Używam scrub na podstawie kawy w banya. Do peelingu kawowego dodać inne składniki, efekt jest oszałamiający. Moi klienci naprawdę się podobają :-))

    OdpowiedzUsuń
  4. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.