Witki w Ruskiej Bani - банный веник - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Witki w Ruskiej Bani - банный веникSwoja przygodę z na poważnie witkami rozpocząłem stosunkowo niedawno, choć wcześniej też je stosowałem  okazjonalnie. Inspiracją do wprowadzenia masażu witkami podczas moich seansów saunowych były filmy przedstawiające rytuały w Ruskiej Bani. Dlatego też wpadłem na pomysł aby samemu zająć się ich wytwarzaniem. Zacząłem od zbierania witek brzozowych z czasem dębowych i lipowych. Witki te pochodzą z czystych ekologicznie terenów Dolnego Śląska.

Podczas masażu witkami w saunie uwalniany jest aromat olejków eterycznych w nich zawartych, które wpływają kojąco na ciało i zmysły. Wysoka temperatura w saunie powoduje, że pory skóry otwierają się.
W czasie masażu witkami uderza się nimi o skórę co powoduje dynamiczne oczyszczanie ciała z toksyn. Olejki zawarte w witkach podczas procesu zaparzania, a później w wysokiej temperaturze sauny uwalniają się na zewnątrz i poprzez uderzenia w ciało są wprowadzane głęboko w otwarte pory skóry, co przyczynia się do tego , że skóra staje się bardziej odżywiona i ukrwiona.

Podczas masażu witkami czuje się jakby setki igiełek delikatnie uderzały w skórę co powoduje wzrost temperatury skóry przez co nasz organizm jeszcze więcej się poci i uwalnia więcej toksyn. Czujemy wtedy przyjemne  gorące mrowienie na skórze. Witki brzozowe i dębowe idealnie sprawdzają się u osób z problemami skórnymi i wypryskami . Masaże witkami warto stosować u osób z początkowymi lub końcowymi objawami chorób górnych dróg oddechowych. Można  wtedy masując stosować tzw. oklepywanie, które powoduje łatwiejsze usuwanie zalegającej wydzieliny. Masaż witkami prowadzi  do poprawy krążenia płynów w organizmie krwi  oraz limfy które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu.
Regularne masaże witkami powodują szybsze krążenie krwi i limfy co może pomóc w skutecznej walce z cellulitem. Po zakończonym masażu witkami od razu widać, że skóra stała jędrniejsza i bardziej napięta. 

Polecam masaż witkami w celu odprężenia, poprawienia samopoczucia, przyjemnego resetu po przepracowanym dniu.
Copyright©Artur2017

Autor: Artur Skoczylas 
O witkach dla naszego portalu napisał Pan Artur Skoczylas -certyfikoway Saunanamistrz.
Obecnie przeprowadza rytuały na sposób Ruskiej Bani w saunie Uzdrowisko Szczawno Zdrój.

1 komentarz:

  1. Moja bardzo dobra przyjaciółka powiedziała mi że na pewno bardzo dobrze zrobię jak wejdę na ten blog. Ja wszedłem i bardzo dużo się dowiedziałem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.