Kailash - Tybetański Rytuał - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Kailash - Tybetański Rytuał



Kailash, to rytuał wywodzący się z klasztorów tybetańskich,  który polega na odpowiednim stymulowaniu saunujacych, dźwiękiem gongu i mis tybetańskich..

Ciało i umysł, przyjmują dźwięki gongu, aby w sposób naturalny odreagować stres i napięcie, a następnie zharmonizować wszystkie elementu organizmu. Na koniec rytuału, każdy z obecnych powinien delikatnie dotknąć środka Gongu, potem powoli przesuwając się do jego krawędzi, dzięki temu usłyszy nieskończoną gradację tonów składowych.

Spektrum dźwięków wydobywających się z tego instrumentu, złożony w rytmy i rozbudowane kompozycje, potrafi wywołać w nas najwspanialsze wspomnienia sprzed wielu lat. Przypominają się wtedy uczucia, zapachy, miejsca, ludzie i wydarzenia które towarzyszyły na linii czasu. 





 Jak oddziałują rytuały tybetańskie na nasz organizm?

Ryttualne seanse Kailash odblokowują centra energetyczne i powodują lepszy przepływ energii w ciele (owe centra, czy wiry energetyczne, zwane przez Hindusów czakrami, są umiejscowione w pobliżu 7 gruczołów dokrewnych, które regulują wszystkie funkcje organizmu, z procesem starzenia się włącznie. W zdrowym organizmie obracają się one z dużą prędkością, dzięki czemu energia życiowa, zwana praną przepływa harmonijnie do góry przez układ hormonalny (jeśli spowalnia choćby jeden z tych wirów, wówczas energia nie może przepłynąć i organizm zaczyna chorować, a w efekcie następuje szybszy proces jego starzenia), uczestnicząc  systematycznie w rytuałach tybetańskich odmładzamy więc nasze ciało.

Rytuały usprawniają fizyczny aspekt naszego ciała, stajemy się sprawni fizycznie; nasz umysł coraz lepiej zapamiętuje, zyskujemy większą koncentrację i skupienie.





Sauna Himalajska

Do prawidłowego przeprowadzenia rytuału Kailash, konieczne jest spełnienie określonych warunków. Rytuały te powinny być prowadzone w tzw saunie himalajskiej (zwanej również Tybetańską).Sauna himalajska, to klimatyczna sauna w której panuje temperatura 60-65 stopni Celsjusza, a wilgotność nie przekracza 40%. W saunie himalajskiej, ściany obłożone są bryłami halitu – soli himalajskiej, a centralne jej miejsce, zajmuje ogromny Gong ze stopów miedzi i cyny, za którym znajduje się piec ogrzewający powietrze, wypełniony durzą ilością kamieni pochodzenia wulkanicznego.

Klimat tego miejsca, wprowadza nas w mistyczną atmosferę, towarzyszącą od stuleci Mnichom z gór Tybetu.

W mikroklimacie panującym w saunie himalajskiej, dzięki, ciepłemu i delikatnie wilgotnemu powietrzu, następuje jonizacja, istotnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka, pierwiastków, takich jak: jod, wapń, żelazo, magnez, potas, miedź, brom i selen. Dzięki temu sauna ta, jest idealna dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, choroby reumatoidalne, nadciśnienie tętnicze, wspomaga również leczenie niektórych schorzeń skóry takich jak np. atopowe zapalenie skóry, a także leczy schorzenia stref intymnych.

Głównym elementem wyposażenia  takiej sauny jest umieszczony centralnie gong. Dzięki instalacji gongu na środku pomieszczenia, dźwięki, emitowane przez niego podczas  rytuałów, stymulują uczucia i emocje, a także wprowadzają w stan głębokiego relaksu.





Kailash w grocie solnej


Ściany pomieszczenia groty solnej wyłożone są zwykle blokami solnymi, pochodzącymi najczęściej z mórz: Martwego, Bałtyckiego lub Czarnego. W wielu jaskiniach stosuje się także polską sól kłodawską. Lampki (zwykle także solne) wbudowane w ściany rozjaśniają bladoróżowe bryły. Podłogę pokrywają solne kryształki, z sufitu zwisają sople uformowane ze specjalnej masy z dodatkiem soli. Panuje tutaj swousty mikroklimat podobny do tego jaki występuje nad morzem. Podobnie też działa na nasz organizm. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób - astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy

Poza właściwościami prozdrowotnymi, grota solna jest również doskonałym miejscem wypoczynku, relaksu, a także scenerią do przeprowadzania seansów rytualnych z urzyciem gongów i mis tybetańskich. Dźwięki rozchodzą się po całym organizmie, docierają do każdej komórki, pobudzając ją do właściwej wibracji. Oddziałują na poziomie fizycznym, odprężając, rozluźniając napięcie mięśni, odblokowując połączenia nerwowe i harmonizując całe ciało. Wpływają na psychikę i emocje, znacząco intensyfikując działanie lecznicze panującego w grocie mikroklimatu.

Nie można pominąć również doznań estetycznych rytuału w grocie solnej. Dzwieki gongów i podkładu muzycznego w połączeniu ze scenerią groty i odpowiednią grą świateł mogą być niezapomnianym doznaniem artystycznym. Rytuały takie mogą stać się spektaklami, w których zaangażowane zostaną wszystkie nasze zmysły.





Szymon Konkol



1 komentarz:

Dziękujemy za dodanie komentarza.