Kąpiel w jacuzzi - działanie terapeutyczne i relaksacyjne - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Kąpiel w jacuzzi - działanie terapeutyczne i relaksacyjne

Podczas kąpieli zbawienne działanie wody oraz wytwarzanych przez dysze baseniku milionów drobnych bąbelków wpływa dobroczynnie na skórę a zarazem cały organizm. Wręcz kipiąca z basenu jacuzzi woda działa na człowieka: fizykochemicznie (zachodzi wymiana jonowa pomiędzy skórą a wodą), mechanicznie i termicznie.

Wodny masaż działa na każdego, może on być porównany do dotyku wprawionej dłoni masażysty. Działa on jednak znacznie intensywniej, gdyż woda opływa całe ciało i wzmacnia masaż oddziaływaniem termicznym oraz hydrostatycznym. Podczas kąpieli w jacuzzi można zaznać fizycznego oraz mentalnego oczyszczenia i odprężenia.




Kąpiel w jacuzzi to idealne antidotum na stres oraz napięcie nerwowe. Kipiąca, musująca ciepła woda neutralizuje bóle, ujędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie. Dodatkowym atutem kąpieli w jacuzzi jest jej pomoc w obniżaniu ciśnienia, likwidacji bólów głowy oraz chronicznych skurczów mięśni.
Podczas kąpieli w jacuzzi wytwarzane są przez organizm endorfiny, które zmniejszają uczucie bólu i przyczyniają się do całkowitego odprężenia oraz uczucia dobrego nastroju.
Nieustannie bombardujące ciało drobne bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w skórze i tym samym przyczyniają się do stymulacji procesu usuwania toksyn z organizmu oraz zastąpienia ich tlenem oraz substancjami odżywczymi.

Wizyta w jacuzzi to przede wszystkim przyjemność. Już dziesięciominutowa kąpiel obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. Pozwala oderwać się od codziennych problemów i zwiększa komfort psychiczny. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia wywołujące dobre samopoczucie, a także tłumiące odczuwanie bólu.




Hydromasaż pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. W ten sposób zwiększa się skuteczność walki z cellulitem, niwelowane są obrzęki nóg. Ponadto jacuzzi, dzięki pobudzaniu, ciała sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi.

Jednocześnie jacuzzi niweluje obrzęki nóg, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, a także napięciowego bólu głowy. Jest pomocny przy bólach pleców (zwłaszcza dolnych partii). Jacuzzi może być stosowane także w zwalczaniu artretyzmu, chorobie układu kostno-stawowego czy przy uszkodzeniu szyi. Bardzo często wizyty w jacuzzi zaleca się również osobom po kontuzjach.

Dla kogo ta przyjemność?

Wizyty w jacuzzi poecane są praktycznie każdemu: osobom po urazach i z kontuzjami, mającymi problemy krążeniem czy odczuwającymi bóle nóg czy pleców. Jednocześnie powinny ją odwiedzać też osoby, które po prostu chcą się odprężyć po długim i ciężkim dniu.




Przeciwwskazania do kąpieli w jacuzzi:

- stany zapalne skóry,
- choroby grzybiczne,
- choroby narządów płciowych,
- nadwrażliwość skóry,
- uczulenie na chlor.

Kto powienien uważać?

Hydromasaże posiadają wiele zalet, jeśli tylko potrafimy je dobrze wykorzystywać. Należy także pamiętać o istniejących przeciwwskazaniach. Z kąpieli w jacuzzi powinny zrezygnować osoby zmagające się z nadciśnieniem, chorobami skóry, chorobami układu moczowo-płciowego, niską krzepliwością krwi, a także z otwartymi ranami. Powinny zrezygnować z niej także kobiety w trakcie menstruacji.





1 komentarz:

Dziękujemy za dodanie komentarza.