Jak korzystać z łaźni parowej - W SAUNIE - Wellness & SPA

News

Wellness & SPA

Post Top Ad


Jak korzystać z łaźni parowejW Polsce łaźnia parowa często utożsamiana jest z sauną parową. Jednak sauna i łaźnia różnią się znacznie od siebie. To co je od siebie odróżnia, to zupełnie inna forma i sposób saunowania oraz konstrukcja i samej sauny. Zwykło się klasyfikować saunę suchą jako pomieszczenie wykonane z drewna, w którym panuje niska wilgotność powietrza i wysoka temperatura osiągająca nawet 120 st. C. i saunę (łaźnię) parową jako pomieszczenie wyłożone ceramiką, w którym wigotność powietrza osiągać mże nawet 100% a temperatura kształtuje się w granicach 50- 60 st. C.
Jeśli łaźnia parowa jest miejscem publicznym, temperatura i wilgotność są prawdopodobnie już ustawione. Jeśli z sauny korzystamy sami, temperatura optymalna to od 40 – 55 st. C z wilgotnością dochodzącą do 100%.

Zanim skorzystamy z łaźni parowej powinniśmy umyć dokładnie ciało. Panie powinny pamiętać o dokładnym zmyciu makijażu. Do sauny wchodzimy najlepiej nago, ponieważ każdy ręcznik nasiąknie szybko wodą. Przed zajęciem miejsca przepłukujemy je wodą, która powinna być łatwo dostępna w łaźni. Nie zapominamy o ponowieniu tej czynności również po seansie.
Spędzamy tam od kilku do kilkunastu minut. Optymalnie, seanse powtarzamy trzykrotnie. Ważne aby czuć się dobrze i komfortowo, a w razie złego samopoczucia saunę opuszczamy. Po każdym seansie, opłukujemy ciało pod prysznicem pod chłodną, a następnie zimną wodą i udajemy się do strefy relaksu. Wypoczywamy co najmniej tyle czasu ile spędziliśmy w saunie. Uzupełniamy płyny.

Każda sauna jest miejscem wypoczynku i relaksu, więc starajmy się nie zakłócać tego błogiego stanu głośnym zachowaniem i rozmowami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.