Zabiegi z zastosowaniem błota z Morza Martwego - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Zabiegi z zastosowaniem błota z Morza Martwego


Na pograniczu Izraela i Jordanii znajduje się jezioro, zwane Morzem Martwym. Jest to najniżej położone jezioro na Ziemi – około 400 m poniżej poziomu morza.

Morze Martwe jest uważane za najstarsze uzdrowisko i największe naturalne Spa na świecie. Ten odległy pustynny teren i jedyna w swoim rodzaju woda w najniższym punkcie na Ziemi są źródłem zdrowia, dobrego samopoczucia i odmłodzenia od tysięcy lat. Klimat, słońce, powietrze, woda i błoto – wszystkie są unikalne nad Morzem Martwym i żadne inne miejsce nie oferuje tak nadzwyczajnej kombinacji elementów naturalnych o właściwościach leczniczych, rehabilitacyjnych i odnowy.
Z tego jeziora wydobywane jest błoto mineralne i sól. Lecznicze właściwości błota i soli z Morza Martwego były znane i wykorzystywane od tysiącleci. Czarne Błoto to silnie zmineralizowany peloid nieorganiczny – osad morski pochodzenia roślinnego (głównie algi) odkładający się na brzegach Morza Martwego. W błocie i soli występuje wysoka koncentracja związków krzemu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, jodu, fluoru, bromu, wapnia, sodu, glinu, bromu i wielu innych, które mają istotne znaczenie dla procesów życiowych organizmu, wzmacniając i regenerując skórę. Okłady z Błota mają zarówno efekty kosmetyczne, jak i terapeutyczne. Badania naukowe udowodniły skuteczność tych związków w leczeniu różnych schorzeń, w tym chorób skóry takich jak łuszczyca, schorzenia alergiczne, choroby łojotokowe, leczenie trądziku młodzieńczego, skutecznie przeciwdziałają niektórym przypadkom egzemy, łagodzą drobne podrażnienia i stany zapalne skóry, głęboko ją oczyszczając.
Błoto używane do tego celu nazywa się Czarne Błoto. Podgrzane Czarne Błoto używane jest w leczeniu chorób układu kostno-stawowego. Pomimo tego, że nie powoduje ono pełnego wyleczenia, powoduje natomiast zmniejszenie bólu wywołanego przez zapalne i niezapalne choroby stawów jak łuszczycowe zapalenie stawów czy osteoarthritis. Dodatkowo Czarne Błoto jest używane jako podkład do przygotowania mydeł, kremów i innych środków pielęgnacji ciała.

Ponieważ w wyniku kąpieli i okładów błotnych skóra przeżywa całkowitą odnowę biologiczną, na całym świecie wzrasta zainteresowanie kosmetykami na bazie minerałów z Morza Martwego. Błoto i sól jest naturalnym produktem z wysoką koncentracją minerałów i pierwiastków śladowych. Dzięki aktywnym składnikom minerałów Morza Martwego następuje rewitalizacja i głębokie oczyszczenie skóry, absorbcja nadmiaru tłuszczu i usunięcie obumarłych komórek naskórka. Kuracja zarówno błotem i solą jest niezwykle skuteczna w zwalczaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz rozstępów. Pobudza układ krążenia, przyspiesza naturalne wydalanie substancji szkodliwych dla organizmu, co prowadzi do lepszej przemiany materii. Zabiegi wspomagają naturalną regenerację komórek, utrzymują właściwe nawilżenie skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się. Skóra staje się aksamitnie gładka, jędrna i elastyczna. Dodatkowo okłady redukują napięcie mięśniowe, relaksują całe ciało, łagodza bóle reumatyczne, a wysoka koncentracja podstawowych minerałów wzmacnia układ immunologiczny. Okłady z błota są jednym z najbardziej popularnych zabiegów
kosmetycznych. Kosmetolodzy w wyniku prowadzonych badań klinicznych udowodnili, że minerały pochodzenia morskiego o stężeniu zbliżonym do ludzkiej surowicy, dzięki swoim hydroskopijnym właściwościom wiążą trwale doprowadzoną z zewnątrz wodę. W wyniku tej unikalnej właściwości minerałów skóra jest dobrze nawilżona, wzrasta jej napięcie i elastyczność, polepsza się kondycja włókien elastyny i kolagenu. W efekcie prowadzi to do zachowania na dłużej jej witalności oraz opóźnia proces starzenia się skóry. Nie mniej ważne, dla skóry zanieczyszczonej i przetłuszczającej się jest przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie minerałów morskich. Głęboko wnikając pory skóry, minerały działają na skórę kojąco, łagodzą podrażnienia oraz wspomagają jej zdolność wydalania substancji toksycznych.

Wzmożone zainteresowanie zastosowaniem minerałów Morza Martwego do produkcji nowoczesnych kosmetyków zaobserwowano we wczesnych latach sześćdziesiątych wraz z pojawieniem się idei umożliwienia zastosowania unikalnej formuły minerałów z Morza Martwego w komfortowych warunkach. Obecnie ponad osiemdziesiąt firm eksportuje kosmetyki i produkty toaletowe bazujące na minerałach Morza Martwego. Kierując się udowodnionymi naukowo działaniami tych pierwiastków, przemysł kosmetyczny zaczął je łączyć z innymi stosowanymi dotychczas, tworząc nowe formuły dla pielęgnacji skóry, ciała i włosów.


Więcej o zabiegach  błotnych piszemy w artykule pt. "Zabiegi błotne - Rasul"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.