Pielęgnacja włosów. Płukanka piwna - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Pielęgnacja włosów. Płukanka piwna




Piwo, złocisty napój uwielbiany zarówno przez panów, jak i ceniony przez panie. Od lat również jedno z najpopularniejszych naturalnych odżywek do włosów. Piwo zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Przysłuży się każdemu rodzajowi włosów, ale szczególnie tym osłabionym i przetłuszczającym się. Piwo wzmacnia włosy, dlatego płukanka sporządzana z tego trunku jest jednym ze sposobów na szybkie przywrócenie włosom zdrowia. Chmiel coraz częściej dodawany jest do kosmetyków, szczególnie tych zapobiegających przetłuszczaniu się włosów oraz ich wypadaniu. Nie dziwi więc wcale fakt, że w większości przypadków są to szampony. Poniżej przedstawiam najbardziej rozpowszechnione sposoby na spożytkowanie tego popularnego trunku w imię piękna i zdrowia włosów.




Chmiel, główny składnik :

  • Wzmacnia cebulki
  • Przyspiesza wzrost włosa
  • Odżywia
  • Nawilża
  • Poprawia  strukturę
  • Dodaje blasku i elastyczności
  • Chroni przed osłabieniem i wypadaniem
  • Eliminuje łupież
  • Reguluje pracę gruczołów łojowych
  • Ma działanie przeciwbakteryjne

Podobno zwiększa również wytwarzanie damskich hormonów, a nawet może poprawić samopoczucie kobiet w okresie menopauzy.


Płukanka piwna do włosów


Piwo stosowane do pielęgnacji włosów powinno być jasne. Co najmniej pół godziny przed zastosowaniem musimy otworzyć butelkę lub puszkę i odgazować napój. Dobrze też, żeby ocieplił się do temperatury pokojowej po wyjęciu z lodówki. Nie jest wskazane płukać włosy w tak zimnym roztworze, tym bardziej np. zimą. 
Piwo mieszamy z wodą w stosunku 3:1. Włosy płuczemy dopiero po ich umyciu. Piwa nie spłukujemy, ponieważ intensywny zapach i tak ulotni się do rana, a zawarte w nim składniki odżywcze zdążą wniknąć we włosy w czasie snu. Płukanka z piwa odświeża i odżywia włosy. Dodaje im miękkości i połysku.

Piwne specyfiki znane są od lat i stosowane były w medycynie naturalnej nie tylko do pielęgnacji włosów, ale również wspomagająco w chorobach i schorzeniach skóry głowy. Powszechnie sądzi się, że płukanie włosów w piwie zapobiega ich wypadaniu. Piwo ma również właściwości oczyszczające. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy mniej się przetłuszczają. Skutecznie wspomaga także leczenie łojotokowego zapalenia skóry czy łupieżuChoć nie jest to potwierdzone, niektórzy przypisują piwu właściwości opóźniające siwienie włosów.

Stąd też nie delektujmy się tylko piwem od węwnątrz, pobłażając podniebieniu i gasząc pragnienie. Zważmy na pro-zdrowotne i kosmetyczne zastosowanie chmielu oraz drożdży zawarte w tym słowiańskim napoju.

Xenia B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.