Wenecka Noc Saunowa - relacja - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad

Wenecka Noc Saunowa - relacja



ilustracja


Wenecka Noc Saunowa to niezwykle gorące, barwne i atrakcyjne wydarzenie, które odbyło się 14 lutego 2018 w Saunarium Fundacji PGE Energia Ciepła w Rybniku. Inspiracją dla rytuałów saunowych, były klimaty Weneckiego Karnawału. Na jeden wieczór przenieśliśmy się nad Canal Grande, gdzie z Mostu Zakochanych podziwialiśmy barwne  korowody rozbawionych postaci, o zasłoniętych maskami twarzach...


ilustracja


Odczucie było tym bardziej sugestywne, gdyż saunamistrzowie zadbali o odpowiednią, tematyczną choreografię swych rytuałów, a pomieszczenia saunarium upiększały oryginalne, weneckie dekoracje. Jak przystało na Wenecki Karnawał, większość gości założyło finezyjne lub zabawne maski, co nadało imprezie nieco tajemniczy i wyrafinowany nastrój.


ilustracja


Tego wieczoru mistrzami ceremonii byli: Mirela Kazuś-Barańska, Sylwia Kamińska-Konkol, Magdalena, Paweł Brzoza oraz Kamil Luks. Mieliśmy możliwość uczestnictwa w pięciu fascynujących, perfekcyjnie przeprowadzonych rytuałach, z których każdy obrazował inny aspekt gorącej,  weneckiej nocy. Dzięki wspólnemu tematowi wiodącemu seansów, miało się odczucie uczestnictwa w sztuce teatralnej, której poszczególne akty rozgrywały się na scenie sauny.


ilustracja


Nasza wenecka "przygoda" rozpoczyna się w jednym z topowych klubów, gdzie w rytmach rock and rolla rozgrzewa nas Magdalena...  "Sweet dreams", to seans otwierający imprezę. Wprowadza nas stopniowo w nastrój karnawału. Najpierw łagodnie, by z każdym kolejnym polaniem kamieni, podnosić temperaturę w saunie i atmosferę. Po tym seansie nie mamy już wątpliwości, że będzie gorąco, namiętnie i intrygująco, jak przystało na wenecką noc...


ilustracja


Mirela Kazuś-Barańska, w stylowym przebraniu, zabrała nas na spacer po nocnej Wenecji. Odwiedziliśmy znane i mniej znane miejsca tego tajemniczego miasta, by ostatecznie znaleźć się na Placu Świętego Marka, zmienionego na tę noc w ogromną salę balową. Seans "Wenecki Karnawał" stopniował atmosferę w miarę przedstawianej opowieści, by w kulminacyjnym momencie rozgrzać saunę i emocje niemal do czerwoności.


ilustracja


Seans Pawła Brzozy "W pałacu Dożów" to historia beztroskiego turysty, który niespodziewanie, wprost z plaży Włoskiej Riwiery, przeniesiony został przez tajemniczą moc, wprost w sam środek balu w pałacu weneckiego dostojnika. Seans gorący o humorystycznej tematyce, doskonale wykonany technicznie do rytmu znanych hitów italo disco. 


ilustracja


"La Fenice" to seans Kamila Luksa, który wcielił się w postać weneckiego gondoliera, towarzyszącego w tą noc zakochanym parom, które wciąż spragnione romantycznych doznań, postanawiają odwiedzić wenecki teatr La Fenice... Seans bardzo ciekawy technicznie. Kamil doskonale opanował sztukę rozprowadzania ciepła posługując się klasycznymi technikami. 


ilustracja


Sylwia Kamińska-Konkol, zabrała nas na wenecką sztukę operową w swym seansie pod tytułem "Fantasma Nell'Opera". Dźwięki operowych arii w zaskakujących, gotyckich aranżacjach, były tłem dla mistrzowskiego seansu, który był doskonałym epilogiem dla weneckiej opowieści i zakończeniem tego niezapomnianego, saunowego wydarzenia.


ilustracja


Jak przystało na prawdziwy, wenecki bal, nie zabrakło wykwintnych poczęstunków, o które zadbali Barbara Śmieja i Krzysztof Wysłucha. Finezyjne ciastka, przygotowane specjalnie na tą okazję i serwowane podczas przerw w seansach, zachwyciły nas swą formą i wyszukanym smakiem. 






Partnerami organizatora wydarzenia byli:

partnerzy





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.