Jak przeprowadzić zabieg hammam w domowych warunkach - W SAUNIE - Wellness & SPA

News

Wellness & SPA

REKLAMA

Post Top Ad


Jak przeprowadzić zabieg hammam w domowych warunkachRytuał hammam wywodzi się z marokańskiej kultury pielęgnacji ciała. Wzmacnia sprężystość skóry i wygładza ją oraz zmniejsza głębokość zmarszczek. Nadaje jednolity koloryt naskórka na całym ciele i dodatkowo działa antycellulitowo. Wykonuje się go za pomocą specjalnej rękawicy – kessy oraz czarnego mydła, które ma przede wszystkim właściwości peelingujące.

Rytuał hammam to zabiegi oczyszczające, które wywodzą się z marokańskiej kultury pielęgnacji ciała i duszy. Wykonywany jest w towarzystwie muzyki relaksacyjnej. Samo słowo „Hammam” oznacza ciepłą wodę (tłum. z języka arabskiego) i to właśnie ona jest podstawą marokańskich zabiegów pielęgnacyjnych. Według ich tradycji rytuał powinno się wykonywać w łaźniach parowych, jednak można go przeprowadzić w domu.

Rytuał hammam powinien rozpocząć się w łaźni lub... pod prysznicem
Jednym z pierwszych kroków w rytuale hammam jest skorzystanie z łaźni. W domowych warunkach jest to niemożliwe, dlatego skorzystaj z kąpieli lub weź prysznic. Zabieg rozmiękczy skórę i przygotuje do właściwych czynności rytuału hammam.
Co jest potrzebne do rytuału hammam
Aby przeprowadzić marokańskie zabiegi oczyszczające ciało i duszę potrzebujesz:


Dla ciała:

  • rękawicę kessa,
  • czarne mydło (jego oryginalna nazwa brzmi savon noir i tworzone jest z czarnych oliwek, oleju i wody),
  • marokańska glinka (występuje pod dwiema nazwami: ghassoul i rhassoul),
  • olejek arganowy.


Dla duszy:

  • muzyka relaksacyjna,
  • aromatyzowane kadzidełka,
  • świeczki.


Oprócz tego potrzebny jest czas i wyciszenie.


Jakie są etapy rytuału Hammam

Hararet – naniesienie na zwilżoną skórę czarnego mydła, aby pojawiła się na niej duża warstwa piany. Po dokładnym rozprowadzeniu kosmetyku na ciele rozpocznij masowanie ciała rękawicą kassa. Fachowo ten krok nazywamy gomażem – czyli peelingiem. Czarne mydło w połączeniu z masażem usunie naskórek w miejscach zrogowaciałych i stwardniałych. Skóra stanie się delikatniejsza w dotyku, pozbawiona toksyn oraz bardziej napięta i sprężysta, ponieważ zabieg poprawia również krążenie krwi. Masaż powinien trwać kilka minut, a po upływie tego czasu ciało musi zostać dokładnie obmyte ciepłą wodą.

Nałożenie marokańskiej glinki – drugim etapem oczyszczenia skóry jest nałożenie na skórę glinki wulkanicznej – prawdziwa, tradycyjna glina pochodzi właśnie z terenów Maroka i posiada bogactwo minerałów: glin, żelazo, potas czy magnez. Na wysuszoną skórę na
łóż maskę z glinki i pozostaw na kwadrans.
Hammam tradycyjny – ostatnią czynnością wśród marokańskich zabiegów jest namaszczenie ciała olejkiem arganowym. Według prastarych wierzeń jest uważany za eliksir młodości oraz „złoto Maroka”. Posiada silne działanie nawilżające, wspomaga proces odbudowy naskórka.
Rytuał hammam wymaga czasu i skupienia się na sobie w stopniu maksymalnym. Najlepiej wykonywać go co kilka tygodni podczas weekendu, kiedy mamy czas dla siebie. Rytuał hammam daje najlepsze efekty, gdy zabiegi wykonywane są w samotności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.