Alkohol w saunie - W SAUNIE - Polski Portal Saunowy

News

POLSKI PORTAL SAUNOWY

Post Top Ad


Alkohol w saunie



Sauna i alkohol to temat wzbudzający liczne kontrowersje. Są tacy, którzy uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć obie rzeczy. Inni jednak apelują, że niesie to ze sobą wiele skutków ubocznych. Prawda leży pośrodku, warto więc przyjrzeć się argumentom jednej i drugiej strony.

W saunie często spędza się czas ze znajomymi, jest to więc pewna forma spotkań towarzyskich. Finowie – obywatele ojczyzny saun piją piwo po saunie. Tradycja narodowa jednak nie zawsze musi iść w parze z ustaleniami medycznymi. Alkohol przełamuje lody w kontaktach międzyludzkich oraz sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci i bezpośredni. Zażywany z umiarem nie jest niebezpieczny. Jednak w połączeniu z kąpielą w saunie może wywołać skutki uboczne.

IPo seansie w saunie organizm jest zmęczony i odwodniony. Dlatego piwo lub jakikolwiek inny alkohol zadziała wtedy z mocniejszą siłą, a także – ze względu na swoje właściwości moczopędne narazi ciało na jeszcze większą utratę płynów. Taka sytuacja jest obciążeniem dla nerek, które potrzebują dużo wody, by przefiltrować płynący przez nie etanol. Zażywając alkohol, trzeba liczyć się z tym, że większość pozytywnych skutków wiążących się z korzystaniem z łaźni parowej zostanie zniwelowanych. Sauna ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn. Jedną z nich jest właśnie alkohol. Dlatego podczas saunowania picie alkoholu wyklucza korzystne działanie kąpieli w saunie.




Wiele osób zastanawia się też, jak działa alkohol wylany na rozżarzone kamienie. Użytkownicy sauny upijają się wtedy poprzez przesiąkanie go do organizmu przez rozszerzone przez wysoką temperaturę pory w skórze. Efekt upojenia jest ten sam jak w przypadku tradycyjnego spożywania go. Jedyny problem stanowi niemożność ocenienia, jak szybko i mocno zadziała alkohol zażyty w ten sposób. Zdaje się to o tyle niebezpieczne, że pijąc w tradycyjny sposób, człowiek mniej więcej wie, na ile może sobie pozwolić. Wdychając alkohol w postaci pary, nie sposób tego przewidzieć, a skutki mogą być tragiczne.

Odradza się także leczenie kaca za pomocą saunowania. Nie dość, że jest ono nieskuteczne, to jednocześnie może okazać się niebezpieczne. Organizm po wypiciu dużej ilości alkoholu jest już odwodniony. Na pewno w walce ze skutkami przedawkowania alkoholu nie pomoże wizyta w saunie, gdzie wypaca się elektrolity i jedynie zwiększa się ryzyko skoków ciśnienia i zaburzenia rytmu serca. Z tego samego powodu tego dnia powinno się zrezygnować ze sportu, dopóki efekt upojenia nie minie.




Sauna przyczynia się do polepszenia kondycji i odporności organizmu, pozytywnie wpływa na samopoczucie i pozbywa się toksyn z organizmu. Picie alkoholu w trakcie saunowania mija się z celem. Dodatkowo może spowodować niebezpieczne skutki uboczne dla organizmu.

Większość renomowanych, modnych ośrodków saunowych oferuje swym gościom napoje alkoholowe. Warto jednak pamiętać, że korzystając z takiej oferty czynicie to na własną odpowiedzialność...






5 komentarzy:

  1. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie nie czytałam nigdy o skutkach picia alkoholu w saunie, ale jeśli nie jest to nagminne i uporczywe to myślę, że nic strasznego. Tym bardziej, że gdy ktoś pije cały czas to może szybko wpaść w uzależnienie. Wtedy najlepiej jest skorzystać z terapii w https://detoksfenix.pl/ i mamy szansę wrócić do stanu sprzed uzależnienia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie nie wiem, czy to jest takie dobre wchodzenie do sauny z alkoholem, ponieważ o wiele szybciej człowiek się upije.

    OdpowiedzUsuń
  4. Myślę, że szybko byśmy poczuli moc alkoholu pijąc w saunie

    OdpowiedzUsuń
  5. Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Regularne spotkania z psychologiem mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem i napięciem. To także doskonały sposób na lepsze zrozumienie siebie i swoich reakcji. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby poprawić jakość swojego życia. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: https://dominikhaak.pl/.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.